O HID Xenonech

Jak namontovat sady H4 (ukážka):

Jak namontovat sady H7,H1,HB3,HB4:

 

Nabízíme přestavbové HID sady xenonů i bixenonů.


Xenonové sady pro 12V/24V i Motocykly s výběrem různých patic. H1, H3, H4/Teleskop, H7, H8/H11, (9005)-HB3, (9006)-HB4.

V nabídce i doplňky a příslušenství.


Jako přímí dovozci zboží do České republiky vám garantujeme napleší ceny!


Přestavbové sady HID xenony se vyrábějí v několika stupních kvality. Náš dodavatel vyrábí 3 kvalitový stupen.
(Premium+,Premium,Basic) Nejvíce záleží na kvalitě výroby a použitých součástkách u ballastu (startéru).
Naše ballasty jsou samozřejmě kovové, zalité - proti působení vibrací a ze značkových dílů.

Všechny naše sady sú 100% vodoodelné :

Vyfotili jsme pro Vás trafo, jak vypadá otevřené. Všimněte si, že trafa jsou dostatečně odizolována a zalita těsnící gumou tak, aby jim v žádném případě nevadila případná vlhkost a ani vibace:

Ballast před zaliatím Ballast zaliatí těsnící gumou


Pozor na nekvalitné sady!!
Mají startovací výboj kolem 15-20 Amper (jedná se o údaj I input max), často naruší
celou elektroniku auta,a po zapnutí xenonu prepálí pojistku!
Naše sady mají nejnižší možný zážehový výboj a to od 4,3A!!

Naměřený odběr :

Premium + Premium Basic

Co je to HID xenonová sada ?

HID je označení pro xenonové výbojky, které vychází z anglického High Intensity Discharge, neboli výboj s vysokou intenzitou. Tento pojem nemá nic společného s významem „přestavbová sada" nebo tlumené či dálkové světlomety. Celý význam tohoto označení spočívá v tom, že zákazník okamžitě pozná, že se jedná o výbojku a ne jen například o klasickou žárovku s vláknem plněnou xenonovým plynem.

Sady HID se dělají v různých provedeních patic samotné výbojky, a to v rozměrech stejných jako u žárovek a se zachováním ohniskové vzdálenosti. Dnes tedy je nejběžnější volba mezi H1, H4 nebo H7. Pokud máte žárovky H7 a nebo H1, které mají jen jedno vlákno, musí být vozidlo pro možnost přepínání dálkových a tlumených světel vybaveno dvěma parabolami a tím i dvěma paticemi. V mnoha případech se jedná o totožné patice, často ale také může být vozidlo vybaveno dvěma typy žárovek.

Žárovky H4 jsou typicky dvouvláknové, jednovláknové se dávaly prakticky pouze do starých typů vozidel. U typické dvouvláknové žárovky typu H4 tedy je jedno vlákno vybavené clonítkem a je použito pro svícení v potkávacích světlometech, druhé pak je silnější a bez clonítka - to se používá pro svícení dálkovém. Světlomet pak tvoří pouze jedna parabola a přepínání páčkou mezi dálkovými a tlumenými světly pak znamená přepínání mezi jednotlivými vlákny žárovky.

Pokud tedy máte světlomety vybaveny jednovláknovými žárovkami, je situace jednoduchá. Zaměníte žárovku za xenonovou výbojku a v takovém případě si xenony posvítíte v potkávacích světlometech; dálková světla jsou nadále řešena klasickou žárovkou.

U vozidel s paticí H4 byste montáží klasické jednoduché výbojky přišli o funkci dálkových světel, proto výrobci požívajú elektromagnetický system. Elektromagnetickým posuvem výbojky směrem dopředu a dozadu. Tím se mění poloha ohniska vůči parabole a je tím tedy docíleno úpravy světelného kuželu pro potkávací i dálkové světlomety.

H7-potkávacie + H1 dálkové svetlá H4 dálkové a potkávacie svetlá v jednom

BIXENON výbojka:

Proč jsou xenony lepší než halogeny ?

Především poskytují daleko vyšší svítivost a přirozenější teplotu světla, která je podobná denní (pozn. 5800K). Odebírají méně proudu - běžně používané xenony mají spotřebu 35W a přitom svítí asi o 50% více než standardní žárovky H7/60W.

OCTAVIA :

MAZDA 6 :

HALOGEN :

XENON :

MAZDA 6 - XENON KIT - 4300K :

Co znamená barva 4300k / 6000k / 8000k / 12000k?

  • Určuje nám to barvu světla, nejpřirozenější je 6000k což je bílé denní světlo. Čím větší číslo tím je zbarvení více do modra a hlavně světlo je slabší. Ceny jsou stejné u všech, je pouze na Vás pro co se rozhodnete.

6000 K VERSUS 8000 K

Xenony a jejich základní výhody.

-Xenony mají až 3x větší svítivost než běžný halogen.
-Až 10x větší životnost než běžný halogen. (halogen 300hodin / xenony 3000hodin)
-Lepší spektrální složení světla - blíže dennímu slunečnímu záření. Mají větší spektrum modré, zelené, žluté - na tyto barvy je lidské oko citlivější a pak lépe vidíme a jsme méně unaveni.
-Lepší odraz povrchu silnice směrem k řidiči.
-Xenony mají o 50% nižší spotřebu energie oproti halogenům - teoreticky je tedy i menší odpor alternátoru a menší spotřeba.
-Zhruba o 50 - 150° nižší provozní teplota xenonů oproti klasickému halogenu .
-Dostupnost prakticky pro všechny druhy světlometů
-Jednoduchá instalace


HID sady

HID přestavbové sady slouží k výměně stávajícího halogenového osvětlení za xenonové výbojky. Není potřeba žádných zásahů do originálních světlometů, ani elektroinstalaci vozidla. Xenonové výbojky mají stejné patice pro uchycení ve světlech jako originální halogenové žárovky, při montáži se tedy jen vymění kus za kus. Montáž zvládne pomocí českého návodu namontovat každý člověk.

Návod na montáž xenonů :

Přestavba halogenových světlometů na xenonové :

Doporučuji odpojit akumulátor a vytáhnout ho ven z prostoru kapoty, nebude hrozit vyzkratování při instalaci a bude i víc místa při vrtání direk pro uchycení HID ballastu (trafa).

Vycvakneme zadní plastovou krytku tělesa reflektoru. V krytce je třeba vytvořit otvor pro gumovou průchodku na nové kabely o průměru 25 mm.

Po vyvrtání otvorů přejdeme k usazení gumové průchodky, ta musí sednout perfektně, nikde nesmí být zkroucená a nikde nesmí být žádná mezera, aby později nedocházelo k zamlžování světlometů. Protáhněte kabely.

Odpojte konektory H1 žárovek a žárovky vyjměte. Xenonové výbojky jsou transportovány s plexi ochranným krytem, ten samozřejmě demontujte. Nyní místo původních halogenek nainstalujte xenonové výbojky, upevněte je ve správné poloze vůči parabole reflektoru jako to bylo u originální žárovky.

H1 žárovka a H1 xenon výbojka :

Nainstalujte xenonové výbojky :

Propojte káble :

Kompletizovaní svetlomet :

Montáž HID ballastů:

Pokračujeme instalací HID ballastu. Doporučujeme využít tyto nevyužité prostory: vlevo hned mezi akku a světlem, vpravo kousíček nad plnícím hrdlem nádržky ostřikovací kapaliny. Přiložte měniče napětí na požadovaná místa a označte body, kde budou montážní šrouby. Dejte je zatím stranou a akku šroubovákem/vrtačkou navrtejte závity .Po tomto kroku vyfoukejte zbytkové ocelové pyliny, rozmístěte izolační podložky a přišroubujte ballasty ke karoserii.

Pokud jste si zvolili jiná místa pro montáž, dbejte, aby spínací jednotky neohrožovala příliš vysoká teplota motoru a vlivy prostředí jako stříkající voda, bláto, odlétající kamínky apod. Vysokonapěťové kabely se nesmí upravovat, musí zůstat maximálně tak dlouhé, jaké jsou z výroby.

Zapojení elektroinstalace:

Spojte vysokonapěťové konektory výbojek s konektory ballastů. Nyní přistoupíme k zapojení napájení spínacích jednotek, nemusíme upravit kabely. Nasleduje ukostření černého kábla na původní, které již byly součástí světlometů. Červené kabílky spínací jednotky jsem zapojil do originálních konektorů, které se zapojovaly do halogenových žárovek. Spoje se samozřejmě patřičně zaizolovaly elektrikářskou páskou. Novou kabeláž je třeba uchytit/připevnit stahovacími páskami, aby nemohlo dojít k jejich poškození.

Pokud jste se drželi návodu, můžete zpět zapojit autobaterii a vychutnat si první zažehnutí xenonových výbojek.

Časté otázky :

Jakou má výbojka životnost?
Výbojka má životnost cca 3000-3500 hodin

Musím ještě něco dokupovat k HID sadě?
Nemusíte, sada je kompletní pro jedno auto.

Budou xenony v mém autě svítit?
90% aut na našich silnicích jde přestavět na xenony bez komplikací. V případě, že byste chtěli poradit s konkrétním vozidlem, neváhejte nás kontaktovat mailem nebo telefonicky v sekci kontakt.

Zvládnu montáž sám?
Montáž zvládne průměrně zručný člověk. V balení dostanete detailní návod, který vám práci maximálně usnadní.

Jsou xenonové sady homologované?
Bohužel, tyto sady homologovány nejsou. Vzhledem k zákonu o pozemních komunikacích není možné tyto sady homologovat. A to bez vyjímky. Pokud prodejce tvrdí že jsou homologované, neříká pravdu.

Budu mít problémy na STK?
Možné to je, záleží také na typu auta. Z 50% tyto sady na STK tolerují. V případě že ne, zpětná montáž žárovek je otázkou 10ti minut.

Legislativa

Vozidla s xenonovými světlomety musí být vybavena automatickým nastavováním sklonu světlometů a musí mít tlakové odstřikovače světlometů.
Jedině takto vybanená vozidla mohou splňovat podmínky legislativy a získat atest 8SD.
Z toho je jasné, že všechny přestavbové sady prodávané v ČR tento atest 8SD bez výše uvedených podmínek nemohou získat.
Je tedy na každém z nás zvážit výhody například ve větší bezpečnosti svojí i ostatních účastníků silničního provozu (např. chodců) či nevýhody v podobě možných sankcí ze strany úřadů (např. STK).

Závěrem snad jedna poznámka. Pokud provedete výměnu stávajících halogenových žárovek za xenonové výbojky, doporučujeme provést seřízení světel. Tím předejdete možnému oslňování protijedoucích vozidel a přispějete tak k větší bezpečnosti.

Nákupní košík

Akční nabídka

Žádné slevy

Partneři

E-autodoplnky.cz - Autodoplnky

 

dvd-autoradia.cz - autoradia

 

led-dennisviceni.cz - Denní svícení

 

D2S-výbojky.cz - Xenonové výbojky D2S

 

TOPlist

 

Pagerank

S-Rank
Alexa Rank